گسترش متاورس در جهان چگونه خواهد بود؟

گسترش متاورس در جهان

چشم‌انداز جهانی متاورس در سال‌های اخیر به طور چشمگیری رشد کرده است، که این رشد ناشی از افزایش استفاده از فناوری در بازی‌ها و تجارت الکترونیک است. با این حال، با پیوستن بازارهای دیگری مانند تبلیغات، بهداشت و تناسب اندام، آموزش و سرگرمی زنده به متاورس، گسترش متاورس در جهان در سال‌های آینده بیش از شش برابر افزایش خواهد یافت.

رشد چشمگیر گسترش متاورس در جهان در آینده!

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط AltIndex.com، گسترش بازار متاورس در جهان تا سال 2030 با رشد چشمگیر 575 درصدی به ارزشی بیش از نیم تریلیون دلار خواهد رسید.

افزایش پذیرش فناوری‌های واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت ترکیبی (MR)، افزایش تقاضا برای تجربیات کاربری جذاب در بخش‌های مختلف و سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه شرکت‌های بزرگ مانند متا و مایکروسافت در توسعه زیرساخت‌های متاورس، زمینه مناسبی برای رشد بازار متاورس ایجاد کرده است.

از سال 2022، کل صنعت 63 درصد رشد داشته و به ارزشی برابر با 75 میلیارد دلار رسیده‌است. در حالی که این افزایش در عرض دو سال بسیار چشمگیر است، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که نرخ‌های رشد بسیار بیشتری در سال‌های آینده مشاهده خواهد شد.

نظرسنجی Statista Market Insights درباره گسترش متاورس در جهان

بر اساس نظرسنجی Statista Market Insights، ارزش بازار جهانی متاورس تا سال 2030 با متوسط رشد سالانه 100 میلیارد دلار افزایش می‌یابد و به بیش از نیم تریلیون دلار خواهد رسید. این به این معناست که بازار متاورس در شش سال آینده 575 درصد افزایش خواهد یافت.

آمارها نشان می‌دهند که بخش‌های تجارت الکترونیک و بازی‌های متاورس تقریباً 75 درصد از این ارزش را تشکیل خواهند داد. پیش‌بینی می‌شود که بخش تجارت الکترونیک متاورس با 587 درصد رشد به ارزشی معادل 210 میلیارد دلار تا سال 2030 برسد، در حالی که ارزش این بخش در سال جاری 30.6 میلیارد دلار بوده است. بخش بازی‌های متاورس نیز در این دوره رشد چشمگیری معادل 70 درصد خواهد داشت و ارزش آن از 20.9 میلیارد دلار به 168 میلیارد دلار خواهد رسید.

آمارها نشان می‌دهند که گسترش متاورس در جهان در بخش سلامت و تناسب اندام در طی شش سال آینده 560 درصد رشد خواهد کرد و به ارزشی معادل 56.1 میلیارد دلار خواهد رسید. محیط‌های کاری متاورس نیز با 465 درصد رشد در شش سال و ارزشی برابر با 27.7 میلیارد دلار تا سال 2030 در رتبه بعدی قرار دارند. نظرسنجی Statista همچنین نشان داد که بخش آموزش متاورس بیشترین رشد را در بین تمامی بخش‌های بازار خواهد داشت و با رشد چشمگیر 887 درصدی به ارزشی نزدیک به 25 میلیارد دلار تا سال 2030 خواهد رسید.

در متاورس رنگ یعنی اولین متاورس بومی ایران محیط‌های جذابی برای آموزش وجود دارد. توصیه می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر وبلاگ محیط‌های آموزشی در متاورس رنگ و نقش آن در پیشرفت علم را مطالعه نمایید.

آینده متاورس

با ادامه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ فناوری مانند متا و مایکروسافت در پروژه‌های متاورس، روشن است که متاورس به یک کسب‌وکار بزرگ و سودآور تبدیل خواهد شد که در سال‌های آینده کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد.

طبق پیش‌بینی Statista، تعداد کل کاربران و گسترش متاورس در جهان تا پایان دهه به حدود 2.6 میلیارد نفر خواهد رسید، که چهار برابر بیشتر از پیش‌بینی قبلی و سه برابر بیشتر از امسال است. در سناریوی محافظه‌کارانه که 15 درصد از اقتصاد دیجیتال به متاورس منتقل می‌شود، ارزش بازار بالقوه یا فرصت درآمد برای محصولات و خدمات متاورس در این دوره به 1.9 تریلیون دلار خواهد رسید. در سناریوی خوش‌بینانه که 35 درصد از اقتصاد دیجیتال به متاورس منتقل می‌شود، این ارزش به 4.4 تریلیون دلار افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *