اولین داروخانه در متاورس

تاریخ :

اخبار متا / غول خرده فروشی داروی CVS Health قصد دارد اولین داروخانه در متاورس را راه‌اندازی کند. این داروخانه و شرکت خدمات بهداشتی آمریکایی درخواست علامت تجاری جدیدی را برای فروش کالاهای مجازی، NFT و ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی به ثبت رسانده است.

طبق توضیحات پرونده CVS که در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده، این شرکت به دنبال ثبت لوگوی خود و ارائه یک فروشگاه آنلاین و همچنین کالاهای مجازی قابل دانلود، از جمله «داروهای تجویزی، محصولات بهداشتی، سلامت، زیبایی و مراقبت شخصی» است.

علاوه بر این، CVS همچنین قصد دارد خدمات بهداشتی که هم اکنون در کلینیک‌های درون فروشگاهی و پلتفرم‌های پزشکی از راه دور خود ارائه می‌کند را به فضای مجازی وارد کند.

در پرونده این شرکت در این رابطه به ارائه مربی‌های تغذیه و تندرستی «به عنوان خدمات درمان‌های پزشکی غیر اورژانسی، برنامه‌های سلامتی، خدمات مشاوره‌ای مرتبط با تغذیه، ارائه خدمات سبک زندگی سالم و تغذیه… و مشاوره» اشاره شده است.

اولین داروخانه در متاورس
اولین داروخانه در متاورس

هجوم شرکت‌های فناوری به سمت متاورس

«جاش گربن»، متخصص حقوقی حوزه علامت تجاری و بنیانگذاری دفتر «مالکیت معنوی گربن» توضیح می‌دهد از زمانی که فیسبوک با ری‌برندینگش نام خود را به متا تغییر داد، پرونده‌های بسیار زیادی از سوی شرکت‌های در رابطه با متاورس شکل گرفته است.

گربن می‌گوید:

«تمام شرکت‌هایی که در فهرست فورچون 500 حضور دارند با این اندیشه که «چگونه قرار است روی این پلتفرم حضور داشته باشیم؟» علامت تجاری خود را ثبت می‌کنند.

با این حال، فکر نمی‌کنم در چند ماه گذشته چیزی شبیه به پرونده CVS برای یک کلینیک مراقبت‌های بهداشتی مجازی دیده باشیم.»

در چند ماه گذشته فعالیت‌های زیادی از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ جهان برای حضور در متاورس شکل گرفت. از جمله آن‌ها می‌توان به باشگاه منچستر سیتی اشاره کرد که با همکاری سونی قصد دارد اولین استادیوم فوتبال در متاورس را بسازد.

مک دونالد نیز از تصمیم خود برای حضور در متاورس خبر داده بود.

Leave a reply

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار مرتبط

OpenSea اکنون NFT های Solana را در بتا پشتیبانی می کند

اخبار متا / توکن‌های غیرقابل تعویض ( NFT ) مبتنی بر بلاک چین سولانا (SOL) ، یک بلاک چین عمومی و رقیب اتریوم...

نشانه های بلوغ بازار NFT

با گسترش فروش فراتر از اتریوم، بازار NFT نشانه‌هایی از بلوغ را نشان می‌دهد اخبار متا / بین ژانویه...

اسکات کلی فضانورد رکورد دار آمریکایی اولین nft خود را منتشر کرد

اخبار متا / فضانورد سابق ناسا ، اسکات کلی، رسماً اولین توکن غیرقابل تعویض خود ( NFT ) را برای کمک به...

بیت کوین در حال رکورد شکنی !

اخبار متا/ یکی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال می‌گوید بیت کوین می‌تواند طی چند ماه آینده رکورد تاریخی خود را جابه‌جا کند. او همچنین انتظار دارد روند کلی بازار تا پایان سال ۲۰۲۲ صعودی باشد.